Всесвітній день котів

Кішка — це найближча до людини тварина. Наука, яка займається вивченням цього виду тварин, твердить, що кішки є надзвичайно розумними створіннями, багато в чому перевершують собак.

У перший день весни багато країн відзначають Всесвітній день котів. Ці милі пухнасті створіння споконвіку були символами тепла та затишку,  тому любов до котів у всьому світі виявилася такою великою, що цей  день став святом.

Святкування дня котів влаштовують для 36 видів цих тварин, які знаходяться поруч з людиною у всіх куточках землі. Кожна кішка має свій особливий характер. Ці тварини вимагають поваги до себе, оскільки відчувають себе рівними з людиною.

     

       27 лютого в школі №3-колегіумі пройшов дуже цікаво, адже він був присвячений Всесвітньому дню котів. Учні початкових класів намалювали своїх маленьких друзів, виготовили або принесли іграшкових тваринок, старшокласники принесли фотографії, які були розміщені на виставці «Котики-муркотики». Діти цікаво розповідали про пухнастиків на виховних годинах, читали власні вірші про своїх улюбленців, дехто навіть одягнув костюм кота. Але найцікавішим моментом стала виставка живих тварин, на якій було представлено 19 красунь та красенів різних порід, різного віку та забарвлення. Посмішки, чудові емоції та позитив панували в колегіумі протягом дня.

     

         Такі заходи виховують у дітей відповідальність, доброту, турботливість про менших та слабших. А ми в цей день бажаємо  всім кішкам та котам мати свій дім, дбайливих господарів і смачну їжу!

 

Прес-центр школи №3-колегіуму

 

«Мово рідна, ти – життя народу і культури рідної краса»

      Під таким гаслом пройшли в школі №3-колегіумі заходи, присвячені Міжнародному дню  рідної мови. У фойє школи  було організовано виставку літератури, плакатів і газет «О мова рідна!». Найменші наші учні брали участь у конкурсі малюнків за творами Т.Шевченка, організованому шкільним парламентом. Літературно-поетичні години «Душа народу – рідна мова», організовані та проведені учителями української мови та літератури для учнів 5-11-х класів, відрізнялись поетичністю та емоційною виразністю.

  

      Мова українська – наймелодійніша мова у світі. Тому звучання українського слова й пісні не тільки торкається душі кожної дитини, а й єднає людей однієї нації.

     В цьому сила нашого сьогодення, бо без мови рідної народу рідного нема.

 

Прес-центр школи №3-колегіуму

 

 

Свято першої оцінки

 З початку нового семестру другокласники школи №3-колегіуму за свої знання та вміння почали отримувати оцінки в балах. Нещодавно в 2-Б класі відбулось театралізоване свято першої оцінки «Хороші знання маю – «дванадцятки» отримаю» (класовод Наталія Маценко).

 

      До школярів у гості завітали казкові герої: Незнайко, Хуліган, Двійка, Одиниця, Дванадцятка. Дітлахи із задоволенням грали з гостями в ігри, відгадували загадки, кросворди, ребуси та показали казковим героям, що учні школи №3-колегіуму – старанні, відповідальні, гарно навчаються та багато знають. Проведене свято не тільки активізувало творчу активність дітей, а й стало яскравою подією для всіх колегіантів.

 

Прес-центр школи №3-колегіуму

 

Зустрічі, що виховують

 У нашому закладі, школі №3-колегіумі, періодично відбуваються зустрічі з воїнами АТО. От і сьогодні, 23 лютого, колегіанти 11 класу зустрічали  героя, випускника нашої школи 2010 року. Зовсім молодий хлопець, випускник  Львівської Академії Сухопутних військ, лейтенант Бондаренко Юрій Сергійович, командир 5-ї механізованої роти, після трьох місяців бойових дій прибув на коротку відпустку додому.

Юра завітав до рідної школи не лише тому, що він випускник колегіуму, а ще й тому, що особисто отримав листа підтримки та подяки від Яни Бардиш, президента учнівського парламенту школи №3-колегіуму. Такі листи учні школи-колегіуму постійно пишуть та відправляють нашим захисникам, тому так приємно Юрію було отримати звістку саме із рідної школи.

 

  Спочатку лейтенант розповів школярам про події на сході України та поділився своїми спогадами< про те, що пережив за час, проведений в зоні АТО. Юрій показав власним прикладом, що треба любити свою Батьківщину не тільки словами, але, насамперед, доводити це вчинками.

 

         А потім учні ставили свої зовсім не дитячі запитання. Хоч зустріч була теплою і щирою, але в дитячих очах світився біль від почутого і гордість за наших воїнів. Такі герої сьогодні пишуть історію нашої країни, виборюють її незалежність, а нам гарантують мир і спокій.

 

Прес-центр школи №3-колегіуму

Герої не вмирають…

Сучасну історію та загальне уявлення народу про демократію перевернули події, що розгорнулись на Майдані. Мирні студенти лише хотіли відстояти свою думку, і ніхто й не підозрював, що зароджується нове суспільство, а Україна стоїть на порозі революції та поділу території.  Материнське горе не має меж… Проте герої не вмирають. Вони продовжують жити у серцях кожного з нас. Кожен із загиблих неодмінно залишив слід у душах патріотів. Всі разом вони пробудили ненаситну хвилю волі та бадьорості духу.

            Цей важкий час руйнує наші мрії, фарбує у смуток наші юні душі, пришвидшує наше дорослішання, так легко розтоптавши рожеве дитинство… Але цей важкий час обєднав нашу країну, згуртував нас, українців. Лише зараз ми зрозуміли, як нам необхідна підтримка один одного, як добре бути одним народом, однією країною. Ми повинні бути єдиною сімєю, адже разом нас не подолати! Разом – ми сила! Разом – ми Україна.

20 лютого Указом Президента українці відзначили День Героїв Небесної Сотні. По всій Україні відбулись заходи з вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та річниці Майдану. У нас в школі №3-колегіумі до цього пам’ятного дня пройшла ціла низка заходів. У фойє школи, у шкільній бібліотеці та в музеї розгорнулись тематичні виставки «Герої не вмирають…» (на фото). У всіх класах класні керівники провели виховні години, присвячені Героям Небесної Сотні. Спеціальна група – актив шкільної бібліотеки – провів для учнів початкових класів «Хвилинки пам’яті» (на фото), під час яких діти хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв.

 

У цей же день колектив школи №3-колегіуму – учні 9-11-х класів та вчителі –  взяли участь у відкритті пам`ятного знаку на честь Героїв Небесної Сотні у сквері біля Будинку рад (на фото). Наш заклад, школа №3-колегіум, зробила свій внесок у створення цього пам’ятного знака, адже кошти, виручені під час шкільного благодійного ярмарку, були передані у фонд побудови знака.

 

Усіх учасників урочистостей схвилювали виступи живих свідків Революції гідності, змусили іще раз замислитись про такі одвічні поняття, як свобода, рівність, братерство, Батьківщина, мир…

Ми вдячні всім, хто ризикує усім заради одного – свободи. Ми зобов’язані шанувати всіх. Герої є! І пам'ять про них залишається не в кам’яних статуях, а в свідомості людей і в наших серцях. Слава Україні!

 

Яна Бардиш,

юнкор прес-центру школи №3-колегіуму

 

Говоримо українською

З метою формування в школярів компетентностей  комунікатив­но доцільно й виправдано користуватися засобами мови в різних жит­тєвих ситуаціях і сферах спілкування, дотримуючись норм українського етикету, в школі №3-колегіумі запроваджено вивчення курсу за вибором «Український мовленнєвий етикет».

18 лютого у 9-Б класі (учитель Іщенко Ганна Володимирівна) було проведено зустріч із письменником, головою Спілки письменників Черкаської області,  Володимиром Тарасовичем Ткаченко. Наш земляк, талановитий письменник, гуморист,розповів учням про свій життєвий та творчий шлях, прочитав уривки із нових творів.

 

 

Прес-центр школи №3-колегіуму

Дочірні категорії

Вітаємо з почесними нагородами з нагоди Дня Зройних Сил України Олега Анатолійовича Чуйка та учня 10 класу Артема Баса.

 

  

Прес-центр школи №3-колегіуму