Вчилися діяти у нестандартних ситуаціях

Цікаво та насичено пройшов день 16 квітня в школі №3-колегіумі, адже саме в цей день у закладі було проведено День цивільного захисту, підготовка до якого тривала протягом кількох місяців.

А під час Дня цивільного захисту в школі-колегіумі було проведено інформаційні хвилинки, вікторини, уроки з тематики цивільного захисту, конкурс малюнків на асфальті “Правила дорожнього руху” для учнів початкових класів (педагог-організатор Наталія Іщук), конкурс інформаційних бойових листків для учнів 5-11-х класів, спортивні естафети на відпрацювання нормативів ЦЗ, які провів для учнів 10-11-х класів учитель предмету «Захист Вітчизни» Сергій Щербаков. Протягом дня вчителями було організовано перегляд тематичних відеофільмів. Працював медичний загін дівчат 10-11-х класів під керівництвом медичної сестри Марини Будянської та вчителя предмету «Захист Вітчизни» Галини Попової, який демонстрував учням молодшої та середньої ланок способи надання першої допомоги потерпілим. Також працювала лекторська група десятикласників у складі Максима Радченка, Станіслава Солдатенка, Владислава Стороженка, Михайла Аносова, Владислава Шаповала, Дениса Упорова, які яскраво, емоційно представили до уваги учнів 1-6-х класів відеолекторій «Пам’ять про Чорнобиль…». До навчання з питань тактичної медицини учнів 10-11-х класів були залучені волонтери військово-навчального центру на чолі з Віктором Овчаренко. У фойє школи була розгорнута виставка літератури та засобів індивідуального захисту і дозиметричного контролю. Весь особовий склад закладу – учні 1-11-х класів, учителі, обслуговуючий персонал - були максимально залучені до проведення всіх заходів.

   

 

З метою своєчасного реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, в школі було відпрацьовано сигнал „Пожежа на об’єкті школи”. До відпрацювання сигналу були залучені представники всіх служб цивільного захисту міста: служба охорони громадського порядку (представники Смілянського міського відділу УМВС в Черкаській області, оперуповноважений СКМСД             Д.Ю. Зоріна), екстрена медична допомога (лікар О.А. Самосенко), служба енергетики (начальник оперативно-диспетчерської служби В.М.Гончар), смілянська пошуково-рятувальна група (керівник В.В. Терновцев), державна служба з надзвичайних ситуацій (пожежна частина, провідний інспектор Смілянського районного відділу І.В.Лисенко), які продемонстрували учням школи №3-колегіуму оснащення та можливості сучасної рятувальної техніки та обладнання, дії рятувальників по наданню допомоги потерпілим у надзвичайних ситуаціях. У показово-навчальних тренуваннях брали участь командири загонів, які активно працюють у школі-колегіумі: загін юних інспекторів руху (Владислав Стороженко, 10-Б клас), загін юних пожежників (Владислав Шаповал, 10-Б клас), санітарний загін дівчат (Неля Іщук, 10-А клас), координатор роботи з молодшими школярами у шкільному парламенті (Назар Яковлев, 9-Б клас), волонтерський загін (Ігор Бакаєв, 10-А клас). Активну участь у проведенні Дня цивільного захисту в школі-колегіумі брали батьки.

 

   

До підведення підсумків проведених навчань та тренувань, які здійснила начальник цивільного захисту об’єкта, директор школи №3-колегіуму Тетяна Анатоліївна Карло, були залучені головний спеціаліст відділу з питань цивільного захисту та оборонної роботи Ю.А.Дорошенко, командир об’єднаного центру забезпечення пальним у зоні АТО, полковник В.П. Жук. Спеціалістами всіх служб була дана висока оцінка заходам, проведеним під час Дня цивільного захисту. Та найголовніше, що учні школи №3-колегіуму закріпили знання про можливі у повсякденному житті надзвичайні ситуації та відпрацювали уміння діяти у нестандартних ситуаціях так, щоб зберегти власне життя і здоров’я та по можливості допомогти оточуючим.

           

Керівник прес-центру школи №3-колегіуму

Світлана Рогач

 

Прапор доброчинності – в Смілі!

 

            6 квітня 2015 року навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3-колегіум» радо зустрічав шановних гостей з Чорнобаївщини, які прибули до нас із почесною місією – передачею «Прапора доброчинності», адже саме наш навчальний заклад є лідером з організації волонтерської діяльності, проведення благодійної роботи та добрих справ.

            Гостей та всіх учасників заходу привітала директор школи №3-колегіуму Тетяна Анатоліївна Карло. Начальник управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради Наталія Олексіївна Незнанова побажала юнакам і дівчатам сили духу, єдності, наснаги у здійсненні всіх добрих справ.

            Далі учасники зустрічі розповіли про результативність діяльності школярів Чорнобаївщини та Сміли у справах доброчинності. Школу №3-колегіум презентувала Президент шкільного учнівського парламенту, учениця 11 класу Яна Бардиш. Діяльність смілянських школярів розкрила лідер міського учнівського самоврядування, учениця ЗОШ №13 Юлія Снісаренко.

Про добрі справи школярів Чорнобаївського району розповіла лідер районної ради старшокласників Валерія Лобатенко. Із словами вітання виступили заступник голови Чорнобаївської райдержадміністрації Євдокія Іванівна Ляпкало та директор Великобурімської ЗОШ Лариса Михайлівна Упир.

    

Найурочистішим моментом зустрічі стала передача «Прапору доброчинності», який із рук Чорнобаївських гостей прийняли директор школи №3-колегіуму Тетяна Анатоліївна Карло та Президент шкільного учнівського парламенту Яна Бардиш.

Закінчилась зустріч концертом, який підготували учні школи №3-колегіуму разом з учителем музичного мистецтва Валентиною Миколаївною Ткач, та екскурсією по школі.

    

            Протягом тижня «Прапор доброчинності» побував у Смілянських школах, які також вносять свій внесок у скарбничку добрих справ, благодійних заходів, волонтерської роботи.

            10 квітня делегація від Сміли у складі завідуючої методичного кабінету відділу освіти управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради Валентини Борисівни Руденко, Президента учнівського парламенту школи №3-колегіуму Яни Бардиш, відправилась в Уманський район, де урочисто передала «Прапор доброчинності» школярам Уманщини.

            «Прапор доброчинності» подорожує містами та селами Черкащини, а ми, учні школи №3-колегіуму, продовжуємо добрі справи, надаємо допомогу дітям, людям похилого віку, воїнам АТО, проводимо зустрічі, акції, ярмарки, концерти, передаємо на Схід України продукти харчування, теплі речі, іграшки, обереги, листи, листівки, але найголовніше – тепло власних сердець, добро і підтримку!

 

Прес-центр школи №3-колегіуму

 

Незабутня подорож до Львова

 

До Львова ми поїхали лише на один день 3 квітня, але скільки всього цікавого, гарного та незвичайного встигли побачити! Наша пішохідна екскурсія розпочалася одразу о 6-ій ранку, ще затемна. Від залізничного вокзалу вирушили до центру міста, побачили площу імені Степана Бандери, Собор Святого Юра, відвідали вірменську церкву і польський костьол. Запам’яталася також екскурсія до Королівського палацу та аптеки-музею. Та найцікавіше було піднятися високо на міську Ратушу. Звідти відкривається неймовірно захоплюючий вид – усе місто як на долоні! Тож Львів виявився дуже затишним, привітним, а ще смачним. «Львівська майстерня шоколаду» – просто неперевершена!     

    

             До нашої екскурсії мені ще не доводилося подорожувати до Західної України. Тому у Львові було цікавим усе. Місто це дуже гарне, старовинне. Вузенькі вулички вимощені бруківкою, скрізь навколо – величні будинки, більше схожі на маленькі палаци. Веселим та гамірним був Великодній ярмарок – у такому різноманітті сувеніри додому вибрати було нелегко. Лише за один день ми встигли познайомитися з історією Львова і відвідали усі найцікавіші місця: від знаменитої «Криївки» і Королівського палацу до Ратуші і Собору Святого Юра. Екскурсія подарувала яскраві враження, а ще – бажання завітати до Львова знову!

 

Анастасія Помінчук, Юлія Ткаченко,

учениці 8-Б класу школи №3-колегіуму 

Чи бували ви у Києві?

 

Про екскурсію до Києва ми мріяли давно, ще з п'ятого класу.  І нарешті мрія стала реальністю.  9 квітня Сміла відпускала нас з дощем і вітром, а Київ зустрів яскравим сонцем і теплом.

Перше місце зупинки - експериментаніум - музей популярної науки і техніки.

 «Експериментаніум» – дивовижний науково-розважальний центр. Тут зібрано понад 200 інтерактивних експонатів, які захоплюють своєю пізнавальністю не лише дітей, а й дорослих. Чого ми тут тільки не побачили: і справжній пристрій, який робить хмари, плазмовий шар Тесли, дзеркальний лабіринт, чорну діру. Дізналися, що люди, які не чують, можуть відчувати музику за допомогою соломинок для коктейлю. Ми побачили зародження торнадо, не літаючи у Північну Америку, перевірили електропровідність різних предметів, запустили хмаринку під самісіньку стелю, малювали хитромудрі візерунки за допомогою маятника!  А ще ми змогли збудувати міст без цвяхів та мотузок, посиділи за кермом справжньої пожежної машини, "розібрали" макет людини "на запчастини"!

Відвідавши кулінарне шоу, ми дізналися, що рідина може змінювати колір, а з розчину крохмалю та води можна ліпити сніжки.  Девізом музею є: «Торкайся експонатів, експериментуй, проводь досліди!»  Тому про все це ми дізнавалися «на дотик», досліджуючи прояви різних законів природи та переконалися, що пізнавати світ завжди цікаво і корисно.

            

Далі ми побували в самісінькому серці Києва - на Майдані Незалежності. Тут і досі запалюють лампадки та покладають живі квіти на сходинки, що ведуть до Монументу Незалежності України.

Потім  пройшли по  головній вулиці міста – Хрещатику, який є однією з найширших вулиць світу.

Коли їхали додому, будували плани на майбутню подорож до Києва, адже  стільки цікавого ще попереду!

 

Чуйко Ольга Вячеславівна 

та команда "непосидяк" 6 - Б класу школи №3-колегіуму

«Мама, тато, я – спортивна сім’я!»

          7 квітня в приміщення школи № 5 відбулися міські спортивні змагання під назвою «Мама, тато, я – спортивна сім’я!». Школу №3-колегіум достойно представляла команда сім’ї Глінових, учня 2 – Б класу, Глінова Нікіти. Наша команда боролося достойно і показала себе дуже добре, стала призером змагань.  Крім того, команда мала дуже хорошу групу підтримки.

                 

           Назва команди «ФІФ» розшифровувалася, як «фізично підготовлені, ініціативні, фантастичні». Девіз команди: «Це правда, і не міф, чи є хто краще ФІФ!» повністю себе виправдав, адже для нас вони були найкращі.  Дуже яскравою була презентація команди, тому що вони представили себе не лише у віршованій формі, а ще заспівали чудову пісню, а в кінці склали цікаву гімнастичну фігуру. Хочеться подякувати нашим батькам за активну участь, за небайдужість до здоров’я своєї сім’ї та активну життєву позицію.

 

Наталія Маценко,

класовод 2-Б класу школи №3-колегіуму

 

 

        

 

Слова Тараса Шевченка: «Освіта повинна збагачувати, а не обкрадати людське серце» - є девізом роботи педагогічного колективу школи №3-колегіуму. Знаючи, що  сила і міць будь-якого народу полягає у його духовності, розуміємо, що саме творчість Тараса Шевченка є духовною спадщиною і національною святинею українського народу. Тому педагогічний колектив  школу-колегіуму спрямовує свої зусилля на те, щоб учні,  починаючи з початкових класів,  вивчаючи твори Великого Кобзаря, вчилися  любити рідну землю, відкривати її красу, розуміти її трагічне минуле, замислюватись над її майбутнім, сприймали взаємозв’язок життя, природи і людських трагедій і турбот.  Таким чином вони підніматимуться на нову сходинку у розумінні людини, літератури, життя у своєму духовному прозрінні.

          Саме питанням використання духовної спадщини Тараса Шевченка у навчально-виховному процесі була присвячена Всеукраїнська науково-практична конференція, яка пройшла 1 квітня в Черкасах, у конференц-залі готелю «Оптіма». Учасниками конференції були члени Всеукраїнської Асоціації відроджених гімназій України, які з’їхались на Черкащину із різних куточків нашої країни. До участі у конференції були запрошені навчальні заклади зі Сміли, Черкас, Золотоноші, Умані, села Шевченкова. Учасників конференції привітав директор Департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Валерій Данилевський, голова Асоціації відроджених гімназій України  Ярослав Турянський. Заступник директора Департаменту освіти і науки Оксана Сімушіна розповіла присутнім про структуру освіти Черкащини, про досягнення та результативність роботи педагогів області. Далі досвідом роботи по використанню духовної спадщини Т.Шевченка поділились учасники конференції.

      

Яскравим та змістовним був виступ директора школи №3-колегіуму Тетяни Карло, яка розповіла про роботу колективу закладу. Адже творчо підходячи до висвітлення життя і творчості Т.Г.Шевченка, ми сприяємо формуванню  в учнів  високої шляхетності, політичної культури, сили волі і сили духу, усвідомлення прав і обов’язків перед Україною, відповідальності перед рідним народом. Тетяна Анатоліївна розкрила різні аспекти діяльності закладу як на уроках, так і в позакласних формах роботи, у науково-дослідницькій, методичній роботі, проаналізувала результативність роботи. Директор наголосила на тому, що головна мета нашої діяльності – формування нової особистості, творчої еліти, якій притаманні почуття належності до свого народу, власної гідності, особистості, яка здатна до самореалізації та самовдосконалення. Тому ми прагнемо, щоб юні українці відкрили Тараса Шевченка для себе по-своєму, адже у кожної людини є своя мікрогалактика, у якій – свій неповторний набір пріоритетів і шкала цінностей.

Світлана Рогач,

 

заступник директора школи №3-колегіуму

 

Дочірні категорії

Вітаємо з почесними нагородами з нагоди Дня Зройних Сил України Олега Анатолійовича Чуйка та учня 10 класу Артема Баса.

 

  

Прес-центр школи №3-колегіуму