Про школу

«Отримати найкращу освіту завдяки високим освітнім стандартам

та змінити світ, в якому ми живемо»

є стратегічною  метою діяльністю школи №3-колегіуму.

У 1937 році у центрі міста піднялось нове приміщення школи № 3. 320 учнів вперше переступили її поріг і сіли за парти, школа стала однієї з провідних у місті,   а із 2003 року,  функціонує як «школа-колегіум». Освітньо-виховна діяльність закладу реалізується за напрямками: суспільно-гуманітарний, філологічний, інформаційно-комунікаційний, оздоровчий, культурно-естетичний. Мета, завдання, зміст і форми роботи за вищеназваними напрямками визначені у „Програмі розвитку закладу на 2015–2020 роки”.

В школі-колегіумі навчається 727 учні в 23 клаcах. Колегіанти ґрунтовними знаннями завдячують досвідченому, креативному, висококваліфікованому педколективу школи.

Результатом наполегливої праці є значні успіхи:

-  З 2005 року в колегіумі діє учнівське наукове товариство «Пошук», історичне та філологічне відділення Смілянської філії Малої академії наук учнівської молоді, Міжнародний центр незалежних наукових і мовних експертиз “Знак”, впроваджується науковий проект «Міжнародна програма розвитку  молодіжної науки в територіальних громадах».

-  У 2008 році колектив учителів початкових класів посів ІІІ місце на Всеукраїнському конкурсі «Початкова освіта ХХІ століття» у номінації «Творчий колектив».

- 13 квітня 2010 року школа-колегіум отримала нагороду - диплом і пам'ятну статуетку “Імідж освіти Черкащини”.

-  У липні-жовтні 2010 року колектив школи-колегіуму брав участь у міжнародному польсько-українському проекті «Пізнаємо, щоб співпрацювати. В українських школах про сучасну Польщу».

-  Протягом 2015-2016 навчального року заклад продовжив участь у міжнародному культурно-освітньому проекті, завдяки якому вчителі та учні школи-колегіуму здійснили незабутні подорожі країнами Європи.

-   У 2010, 2013, 2015 роках заклад нагороджено золотими, у 2011 році – бронзовою медаллю переможця виставок «Інноватика в освіті України-2010, 2011, 2013, 2015» за розробку і упровадження інноваційних освітніх технологій.

-   У 2012 році заклад нагороджено срібною, у 2011, 2013, 2014 роках -  золотими медалями переможця Міжнародних виставок «Сучасні навчальні заклади-2011, 2012, 2013, 2014» за активну участь в інноваційній модернізації національної системи освіти та здійснення соціального партнерства у контексті розвитку сучасного навчального закладу.

-  У 2012 році школу №3-колегіум втретє визнано “Флагманом освіти і науки України”, нагороджено дипломом.

-  2013 року матеріали про школу №3-колегіум розміщено у Всеукраїнському виданні “Книга пошани. Портрети сучасниць”.

-  У травні 2014 року заклад став переможцем конкурсу до друку у Всеукраїнському виданні «Золотий фонд нації». Матеріали розміщено в розділі «Флагмани науки та освіти».

-  У 2015 році досвід роботи закладу з виховання культури демократії  старшокласників засобами  телекомунікаційних проектів рекомендовано Міністерством освіти для впровадження у навчальних закладах України.

-  У 2015 році школа №3-колегіум стала лауреатом Всеукраїнського конкурсу-рейтингу загальноосвітніх навчальних закладів по роботі з обдарованими дітьми «Школа – джерело талантів».

-  У 2016 році заклад став учасником Всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Школа майбутнього».

Залучення молоді до участі у політичних, економічних, соціальних, духовних справах країни є важливим елементом навчально-виховної діяльності закладу.

Учням пропонуються курси за вибором та факультативи: „Ділова українська мова”, “Історичне краєзнавство”, „Німецька мова”, „Французька мова”, „Польська мова”, „Чеська мова”, “Російська мова”, “Вивчаємо демократію”.

У школі №3-колегіумі створені  комфортні умови для того, щоб учні зростали та розвивалися    як творча еліта,  якій притаманні почуття належності до свого народу, власної гідності,  як особистість, яка здатна до самореалізації та самовдосконалення.

Це сучасні естетично оформлені кабінети, укомплектовані новими меблями, фаховою методичною та дидактичною  літературою, педагогічними програмними засобами, де  учні пізнають світ. Де проходять цікаві зустрічі і нестандартні уроки з використанням інноваційних та інформаційних технологій, що учням допомагають максимально розкрити свої здібності і нахили. Це і відремонтований спортивний зал, де постійно проходять на високому рівні уроки та змагання. Це і футбольне поле, спортивні майданчики, де діти тренують витривалість і мужність, зміцнюють своє здоров’я.

А головне –  навчальні кабінети оснащені комп’ютерною та оргтехнікою, інтерактивними дошками, підключені до мережі «Internet». Це все дає  можливість іти в ногу з часом, отримувати знання з будь-яких джерел і сміливо мріяти про власне майбутнє та майбутнє своєї держави.

Стратегічна мета діяльності закладу:

«Створити найкращу освіту – змінити світ,

у якому живемо ми і житимуть наші діти».