Пошукова експедиція колегіантів

Ніщо так не допомагає вивченню історії, як занурення в неї на практиці. Такий історичний стрибок у вигляді історико-краєзнавчої пошукової експедиції  26 вересня здійснили й учні 11-Б класу школи № 3 – колегіуму разом з вчителем історії Ганною Олександрівною Цапенко. Місцем подорожі та дослідження було обрано село Білозір'я Черкаської області.

Першою зупинкою пошукової групи стала хата-мазанка одного із місцевих жителів, який з радістю познайомив нас з будовою та облаштуванням хати, а також передав українські старожитності. Далі пошукова група відвідала унікальну трьохсотрічну дерев’яну церкву села Білозір'я та познайомилася з її історією. Наступним пунктом стало дослідження старих мазанок на одній із вулиць села. Місцеве населення з радістю ділилося предметами історії та стародавнього побуду, розповідало про історію хат та їхніх родин.

Пошукова експедиція предметів стародавнього побуту та старожитностей завжди непередбачувана і приносить приємні несподіванки. Результатом пошуку стали унікальні знахідки, такі, як глечики, макітри, посуд початку ХХ століття. Цікавою знахідкою стали чоловічі хромові чоботи, а також ярмо для волів.

Незабутні враження під час пошуку та унікальність нашої культури дають нам натхнення для наступних історико-краєзнавчих експедицій. Отже, готуємось до нових знахідок та відкриттів!