освітній семінар

Міжнародний освітній семінар

Українським центром вивчення історії Голокосту у співпраці з Музеєм Яд Вашем, Євро-азійським єврейським конгресом та Посольством Держави Ізраїль в Україні було проведено міжнародний освітній семінар-школу з історії Голокосту та проблем викладання цієї тематики в школах України. Цапенко Ганна Олександрівна, вчитель історії школи № 3 – колегіуму, стала активною учасницею цього заходу, який відбувся 18 – 23 серпня 2015 року в                      м. Кіровоград. Шість насичених днів були пов’язані із знайомством з єврейською культурою та трагедією цієї нації в роки другої світової війни.

Кожного дня відбувалися змістовні лекції та обговорення, які проводилися відомими істориками України. Особливо цікавими стали тренінги та практичні заняття, які розглядали термінологію та хронологію подій Голокосту в Європі та Україні, українсько-єврейські взаємини у міжвоєнний період, викладання історії Голокосту у школі, використання джерел у викладанні цієї тематики. Унікальними моментами стали перегляди документальних фільмів, представлених Музеєм Яд Вашем та Українським центром вивчення історії Голокосту.

Незабутнє враження на учасників семінару справила пішохідна екскурсія місцями єврейської спадщини у Кіровограді. Також ми відвідали місцеву єврейську громаду.За сприяння Ноа Сігал, яка представляла Музей Яд Вашем в Єрусалимі, всі охочі змогли відчути дух справжньої багатовікової культури і зустріти за єврейською традицією шабат.

Після завершення семінару учасники не лише збагатилися унікальним досвідом та практичними навичками викладання історії Голокосту, але й отримали унікальну літературу та методичні матеріали, які були надані Українським центром вивчення історії Голокосту в Україні. Все це допоможе не тільки у викладанні історії в школах, а й дасть можливість виховати справжню толерантну та свідому людину - представника сучасного українського суспільства.

Ганна Цапенко,

вчитель історії школи №3-колегіуму