Подорожуємо рідним краєм

16 травня 2015 року учні 10-А класу школи №3-колегіуму відвідали в селі Буки Київської області мальовничий ландшафтний парк.

Нам дуже цікаво було подивитись на творіння відомого архітектора Юрія Бабича, автора храмового комплексу та проекту парка, за який він отримав державну премію. Іще одним несподіваним відкриттям став для нас фонтан, який стояв на Майдані Незалежності до реконструкції. Після реконструкції площі в 2001 році розібраний фонтан багато років припадав пилом на одному зі столичних складів. Іван Суслов, власник парку, організував транспортування фонтану до села Буки, де його два роки ремонтували. У 2011 році фонтан було відкрито й відтепер він зустрічає гостей біля входу до парку.Вразила нас також побудована у парку міні-ГЕС, яка забезпечує електрикою всю територію. ГЕС дуже органічно вписана в ландшафт і є елементом парку.

Наступною зупинкою нашої подорожі став дендропарк у місті Біла Церква. Тут ми оглянули споруди, які носять такі романтичні назви: «Ротонда», «Руїни», колонада «Луна», «Китайський місток», «Варна», колона «Глобус». На території парку є багато місць, де на поверхню пробиваються джерела з кришталево-чистою водою. Джерела — це частина загальної гідросистеми парку, яка налічує 25 водоймищ: Дзеркальний, Холодний, Водяник, Русалка, Лебединий, Срібний серпанок та інші.

Із великою цікавістю ми оглянули експозицію музею, де мали змогу ознайомитись з історією створення парку «Олександрія» та історією родини, трьох поколінь його власників — графів Браницьких. Основою експозиції є скульптури з білого італійського мармуру, виконані на надзвичайно високому художньому рівні.

Екскурсія залишила  багато позитивних емоцій, вражень та спогадів.

Неля Іщук,

юнкор пре-центру школи №3-колегіуму