день ЦЗ

Вчилися діяти у нестандартних ситуаціях

Цікаво та насичено пройшов день 16 квітня в школі №3-колегіумі, адже саме в цей день у закладі було проведено День цивільного захисту, підготовка до якого тривала протягом кількох місяців.

А під час Дня цивільного захисту в школі-колегіумі було проведено інформаційні хвилинки, вікторини, уроки з тематики цивільного захисту, конкурс малюнків на асфальті “Правила дорожнього руху” для учнів початкових класів (педагог-організатор Наталія Іщук), конкурс інформаційних бойових листків для учнів 5-11-х класів, спортивні естафети на відпрацювання нормативів ЦЗ, які провів для учнів 10-11-х класів учитель предмету «Захист Вітчизни» Сергій Щербаков. Протягом дня вчителями було організовано перегляд тематичних відеофільмів. Працював медичний загін дівчат 10-11-х класів під керівництвом медичної сестри Марини Будянської та вчителя предмету «Захист Вітчизни» Галини Попової, який демонстрував учням молодшої та середньої ланок способи надання першої допомоги потерпілим. Також працювала лекторська група десятикласників у складі Максима Радченка, Станіслава Солдатенка, Владислава Стороженка, Михайла Аносова, Владислава Шаповала, Дениса Упорова, які яскраво, емоційно представили до уваги учнів 1-6-х класів відеолекторій «Пам’ять про Чорнобиль…». До навчання з питань тактичної медицини учнів 10-11-х класів були залучені волонтери військово-навчального центру на чолі з Віктором Овчаренко. У фойє школи була розгорнута виставка літератури та засобів індивідуального захисту і дозиметричного контролю. Весь особовий склад закладу – учні 1-11-х класів, учителі, обслуговуючий персонал - були максимально залучені до проведення всіх заходів.

   

 

З метою своєчасного реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, в школі було відпрацьовано сигнал „Пожежа на об’єкті школи”. До відпрацювання сигналу були залучені представники всіх служб цивільного захисту міста: служба охорони громадського порядку (представники Смілянського міського відділу УМВС в Черкаській області, оперуповноважений СКМСД             Д.Ю. Зоріна), екстрена медична допомога (лікар О.А. Самосенко), служба енергетики (начальник оперативно-диспетчерської служби В.М.Гончар), смілянська пошуково-рятувальна група (керівник В.В. Терновцев), державна служба з надзвичайних ситуацій (пожежна частина, провідний інспектор Смілянського районного відділу І.В.Лисенко), які продемонстрували учням школи №3-колегіуму оснащення та можливості сучасної рятувальної техніки та обладнання, дії рятувальників по наданню допомоги потерпілим у надзвичайних ситуаціях. У показово-навчальних тренуваннях брали участь командири загонів, які активно працюють у школі-колегіумі: загін юних інспекторів руху (Владислав Стороженко, 10-Б клас), загін юних пожежників (Владислав Шаповал, 10-Б клас), санітарний загін дівчат (Неля Іщук, 10-А клас), координатор роботи з молодшими школярами у шкільному парламенті (Назар Яковлев, 9-Б клас), волонтерський загін (Ігор Бакаєв, 10-А клас). Активну участь у проведенні Дня цивільного захисту в школі-колегіумі брали батьки.

 

   

До підведення підсумків проведених навчань та тренувань, які здійснила начальник цивільного захисту об’єкта, директор школи №3-колегіуму Тетяна Анатоліївна Карло, були залучені головний спеціаліст відділу з питань цивільного захисту та оборонної роботи Ю.А.Дорошенко, командир об’єднаного центру забезпечення пальним у зоні АТО, полковник В.П. Жук. Спеціалістами всіх служб була дана висока оцінка заходам, проведеним під час Дня цивільного захисту. Та найголовніше, що учні школи №3-колегіуму закріпили знання про можливі у повсякденному житті надзвичайні ситуації та відпрацювали уміння діяти у нестандартних ситуаціях так, щоб зберегти власне життя і здоров’я та по можливості допомогти оточуючим.

           

Керівник прес-центру школи №3-колегіуму

Світлана Рогач