Виховання громадянина України – стратегічна мета національно-патріотичного виховання сьогодення

Патріотичне виховання молодших школярів завжди було одним із пріоритетних завдань сучасної початкової школи, адже дитинство – це найкращий вік для прищеплювання почуття любові до Батьківщини. Беручи до уваги останні події, які відбулись в нашій державі («Революція гідності», криваві події на Майдані, окупація Російською Федерацією Криму, війна на Сході України), проблема патріотизму та патріотичного виховання молоді сьогодні набуває загальнодержавного масштабу. А у нашому закладі, школі №3-колегіумі, цьому напрямку роботи завжди надавалось велике значення як вчителями, так і адміністрацією, і директором, Тетяною Карло.

Практично, всі навчальні предмети в початковій школі спрямовані на формування людини-громадянина. На уроках української мови вчителі школи №3-колегіуму звертають увагу молодших школярів на багатство і милозвучність рідної мови, пробуджують любов до рідного слова, пояснюють значення української мови для становлення незалежної самостійної держави України, роль української мови як державної.

Реалізуючи виховний потенціал уроків літературного читання як одного з компонентів соціокультурної компетентності, педагоги постійно доносять дітям, що багатство і розмаїття народної творчості свідчить про мудрість і талановитість великого українського народу та його представників.
      В рамках національно – патріотичного виховання у закладі вчителі проводять свята, виховні години, бесіди, темами яких є святкування знаменних дат, ознайомлення з історією рідного краю, звичаями і традиціями українського народу, видатними людьми України тощо. Традиційним стало покладання квітів біля Вічного вогню у міському парку, проведення святкувань Дня Захисника Вітчизни, Дня української письменності, змагань «Козацькі забави», Дня вишиванки.

Систематично вчителі-початківці проводять тематичні конкурси малюнків, організовують написання листів та малюнків воїнам АТО, зустрічі з волонтерами, учасниками бойових дій, майстер-класи за участю дітей та батьків з виготовлення сувенірів, відвідують різноманітні музеї та проводять екскурсії патріотичного спрямування. Молодші школярі колегіуму є частими гостями дитячої бібліотеки, де знайомляться з творчістю видатних письменників, художників рідного краю та юних поетів Смілянщини.
 Патріотами не народжуються, патріотами стають, і завдання школи – виховати якнайбільше патріотів своєї держави, тобто гідне підростаюче покоління.

Ольга Бурська,
вчитель початкових класів школи №3-колегіуму