Наші учні потребують найкращих вчителів!

Карантин, який розпочався в Україні 12 березня став, мабуть, найсерйознішим викликом за останні роки для всіх учасників освітнього процесу: учнів, батьків та, звичайно, учителів. Всі змушені були вийти з «зони комфорту», адаптувати стиль життя, перебороти страх перед загрозою пандемії та налаштуватися для активного і успішного виконання своїх функцій та обов’язків.
Дистанційне навчання стало новою та безумовно корисною формою освітнього процесу, елементи якого вчителі англійської мови школи № 3 – колегіуму будуть плідно використовувати в новому навчальному році. Але вже з першого тижня дистанційного навчання вчителі розпочали велетенську роботу по оволодінню навичками та компетентностями, які потрібні для цієї форми навчання. Кожен без винятку вчитель взяв участь у серіях вебінарів, практикумів та он лайн конференцій, присвячених саме організації освітнього процесу в умовах карантину на платформах MMPublications, British Council Teaching English, Cambridge English Language Assessment, National Geographic Learning Cengage Learning, Miyklas.com.ua, Dinternal Education, Pearson, «На Урок» т.і. Серед тем вебінарів можна назвати головні: «Мотивація до навчання під час карантину», «Дистанційне навчання –сприяння оволодінню новими навичками», «Організація позашкільних та он лайн-проєктів з іноземної мови в умовах дистанційного та офлайн-навчання», «Інтерактивні уроки National Geographic Learning», «Особливосі дистанційного навчання дітей з особливими освітніми потребами», «STEAM- та Арт інструменти для підтримки психічного та фізичного здоров’я під час карантину», «Проектна діяльність в умовах дистанційного навчання та карантину» та багато інших.

Крім того, вчителі англійської мови також отримували нові знання з методичних аспектів викладання мови. Ось лише декілька он лайн заходів, в яких взяли вчителі нашої школи: «Розвиток успішних підлітків 21 століття», «Оцінювання граматики та лексики. Що має знати кожен вчитель», «Навчання читанню й письму молодших школярів», «Рутини й звички учнів 21 ст.», «Як поєднати підготовку до іспитів та життєві компетенції», «Інтерактивні компоненти навчання англійської дітей та підлітків», «Як розвивати мовні навички», «Розвиток критичного мислення через читання. Початкова школа», «5 зірковий урок», «Зворотній зв'язок. Фідбек».

Особливо треба відзначити, що вчителі школи №3-колегіуму не тільки навчаються самі, але й допомагають іншим стати кращим вчителем. Так, 30 березня Наталія Голоднюк провела всеукраїнський вебінар для тренінгового центру Лінгвіст «Секрети навчання учня 21 століття». Світлана Шульга продовжила роботу на платформі МОН з British Council «Teacher Activity Groups», та продовжила підготовку до подальшого проведення тренінгів для вчителів нашого міста.
В цілому, вчителі іноземних мов школи №3-колегіум взяли участь в 42 он лайн вебінарах, практикумах та он лайн конференціях. І ми не зупиняємося, тому що наші учні потребують найкращого навчання та найкращих вчителів!

Людмила Кієнко,
керівник кафедри іноземних мов школи №3-колегіуму