СЛОВО ЄДНАЄ НАС

Цього року Черкащина відзначатиме 125-у річницю з дня народження видатного українського письменника Тодося Осьмачки. Заплановано проведення заходів, присвячених ушануванню його пам’яті. Вже зараз учнівські колективи проводять зустрічі з письменниками Смілянщини, адже понад усе Тодось Осьмачка любив свій рідний край та віддавав всього себе поетичній творчості.

Нещодавно в школі №3-колегіумі відбулась зустріч одинадцятикласників із сучасною письменницею рідного краю Лілією Блискавицею. Учні спочатку здійснили віртуальну подорож місцями, де народився і виріс наш земляк Тодось Осьмачка. Лілія Леонідівна цікаво розповіла про краєвиди села Куцівка, бібліотеку, де проходять поетичні читання в день народження поета, про пам’ятний знак поету, встановлений на місці батьківської хати в урочищі Заруда біля сільського ставка.

А потім Лілія Блискавиця познайомила одинадцятикласників зі своїми прозовими та поетичними творами. Відчувалась її любов до художнього слова, повага до рідної мови, що солодко лилась з її вуст. Учні то уважно слухали, то жваво реагували на дотепи – художнє слово торкнулось струн їхньої душі. Письменниці вдалось відчути юну аудиторію, тому час пролетів непомітно.
  Скоро старшокласники залишать рідну школу. Але в їхній пам’яті залишаться теплі спогади, цікаві зустрічі, веселі заходи та живе художнє слово, яке завжди єднає нас.

Жанна Шевченко,
учитель школи №3-колегіуму,