Драйвова подорож до Європи

  Крутою, драйвовою, незабутньою стала подорож до Європи учнів, батьків, вчителів школи №3-колегіуму наприкінці жовтня. Вже більше семи років наш заклад тісно співпрацює з Вищою школою адміністрації і управління в Ополе. Завдяки керівнику проекту та підписаній угоді, наші учні мають можливість познайомитися з європейськими містами, отримати детальну інформацію про умови навчання, працевлаштування в країнах Європи.
  Цього разу, як і завжди, маршрут розпочався зі Львова, подорожуючі поринули в історію цього старовинного європейського міста, детально познайомились з минулим та сьогоденням. Рухаючись далі, познайомились з польським містечком Ополе, яке гостинно зустріло українську делегацію. Вища школа адміністрації і управління в Ополе провела конференцію для української молоді, під час якої познайомила школярів з умовами навчання у вузах Польщі, Австрії, Франції.

 
  Далі відправились до столиці Австрії - міста Відень. Це мегаполіс з неповторним шармом, енергією та атмосферою, історичний центр якого включений до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Відень — це культурна столиця Європи, місто дивне, романтичне і відкрите, яке зберегло свою колосальну історичну спадщину.
  Долаючи тисячі кілометрів, потрапили до «столиці» Лазурного берега – неповторної Ніцци, де відвідали Собор Сант-Репарат, Палац Комуни, Сенат. Познайомившись з краєвидами Ніцци, учасники проекту відправились до князівства Монако, яке знаходиться на відстані 20 км. Це маленьке містечко, яке є другим за розмірами після Ватикану, суверенною державою, вражає всіх своєю красою, гостинністю. Монако, маючи вихід до Середземного моря, є популярним курортом, привабливим для туристів через приємний клімат.

 
  Барселона… Цього разу учні, вчителі та батьки мали можливість, вперше за сім років, відвідати місто вічно молодих душею людей із гарячим іспанським темпераментом. Барселона – столиця Каталонії, найбагатшого регіону Іспанії, тут своя культура і навіть мова. Найкращий спосіб познайомитись з містом - це прогулятись його вуличками, відвідати музеї і просто поспостерігати за його жителями.
  У величному Парижі подорожуючих зустрічали Діснейленд, Ейфелева вежа, Собор Паризької Богоматері, Лувр, прогулянка на кораблику по річці Сена.
  Старовинний Дрезден, який був повністю зруйнований під час Другої Світової війни, постав з руїн і тим самим здивував весь світ. Дрезден є столицею федеральної землі Саксонія, є промисловим, урядовим, культурним центром, який вразив своїми музеями, старовинними церквами, вуличками, що створюють атмосферу затишку та комфорту.

 
  Краків, місто польських королів, яке ще називають культурною столицею Польщі, зручне для пішохідних екскурсій, адже більшість пам’яток зосереджено в старому місті. Відвідавши Вавель, Ринкову площу, Ягелонський університет з найбільшою бібліотекою, почувши та побачивши бій годинника під музику студентського гімна, учасники проекту вкотре закохались у це місто.
  Цікаво, незабутньо проведений час назавжди запам’ятався всім учасникам культурно освітнього візиту до країн Європи, залишився не лише у спогадах, а й у яскравих світлинах.

Прес-центр школи №3-колегіуму