Вічна пам’ять і слава героям!

Вічна пам’ять і слава героям!

29 січня - знаменна дата для жителів Смілянщини, адже 71 рік тому цього дня нашу рідну землю було звільнено від фашистських загарбників. Цій визначній події передувала героїчна боротьба на фронті і в тилу. У Великій Вітчизняній війні полягло 12 тисяч смілян. Семеро наших земляків за мужність і бойові подвиги отримали найвищу військову відзнаку - звання Героя Радянського Союзу, 15 тисяч смілян нагороджено бойовими орденами і медалями.

Усі ми – вічні боржники перед тими, хто кував Велику Перемогу і звільняв рідну землю від загарбників. Вони завоювали кожному з нас право на життя дуже дорогою ціною.Тож головний урок війни для нас, молодшого покоління – це урок миру. Ми повинні цінувати мир і ніколи не допускати, щоб гинули наші діти, онуки. Особливо гостро ми розуміємо це сьогодні, коли на сході нашої країни ллється кров не лише бійців, які захищають рідну землю від агресора, а й мирних мешканців.

Саме тому національно-патріотичне виховання є одним із напрямків виховної роботи школи №3-колегіуму. До річниці визволення рідного міста від фашистських загарбників в нашій школі щороку проводяться різноманітні заходи, спрямовані на те, щоб викликати у дітей бажання вивчати бойові традиції та героїчні сторінки історії українського народу, його збройних сил.

          

В цьому році учні школи-колегіуму приготували привітання – символічні листи-трикутники - для ветеранів та мешканців міста. В усіх класах пройшли виховні години, на яких учні 1-11-х класів згадували сторінки історії нашої держави, переглядали презентації, відеофільми, присвячені буремним рокам Великої Вітчизняної війни. Для учнів початкових класів спеціальна лекторська група підготувала ілюстровані повідомлення про роки війни та визволення рідного міста від фашистів (на фото). Про вчителів-ветеранів, які брали участь у визволенні рідної землі від ворогів, учні школи дізналися, оглянувши тематичну експозицію шкільного музею «Пам’ятаємо їхні імена». У фойє школи працювала тематична виставка літератури (на фото), була розміщена виставка малюнків учнів початкових класів, присвячена 71-ій річниці визволення рідного міста. Учні всіх класів разом з класними керівниками, адміністрацією закладу на чолі з директором Тетяною Анатоліївною Карло, хвилиною мовчання та покладанням квітів вшанували пам’ять загиблих смілян під час мітингу пам’яті біля Вічного вогню (на фото). Колектив школи №3-колегіуму взяв участь в урочистостях, які пройшли з нагоди цієї пам’ятної дати у міському будинку культури.

          

Шановні ветерани! Велика і щира подяка Вам за безсмертний подвиг, що буде вічно жити у серцях прийдешніх поколінь! Низький уклін, любов і повага Вам! Бажаємо міцного здоров’я, щастя, достатку і оптимізму, людської мудрості та шани!

Вічна пам'ять і слава тим, хто поліг у боях за визволення міста, хто захищає нашу землю сьогодні, за щастя живих і мир на землі!

 

Анастасія Іщенко, Єлизавета Міщенко,

юнкори прес-центру школи №3-колегіуму