День Соборності

Ми - єдиний народ!

Український народ 22 січня щорічно святкує День Соборності та Свободи України. Ідея єдності й соборності батьківських земель, так само, як ідеї незалежності й державного суверенітету, дієвої та ефективної влади є головним змістом державницької ідеології нашого народу. Українська революція 1917-1920 років зробила реальністю мрію багатьох поколінь українців про об'єднання в єдину соборну державу.

Це свято нагадує нам, підростаючому поколінню, що Україна не розділена, що немає окремої Східної і Західної України, а що у нас єдина держава і ми - єдиний народ! Ідея соборності нашої Батьківщини має величезне значення саме сьогодні, коли ми переживаємо такі складні часи, коли ворог намагається роз’єднати нас, українців, відібрати нашу землю, знищити нашу мову, культуру…

Україна... Її майбутнє в руках молоді. Від нас залежить, якою буде наша держава! А держава, як і родина, має бути вільною, мирною, дружною, сильною, здоровою,  щасливою. Тому педагогічний колектив школи-колегіуму великого значення надає вихованню у підростаючого покоління почуття любові до рідної землі, відповідальності за її майбутнє.

Напередодні великого свята – Дня Соборності та Свободи України, в нашій школі №3-колегіумі пройшли різноманітні цікаві заходи. Протягом тижня працювала лекторська група учнів 9-11-х класів, які підготували презентацію «Україна – велика держава» для учнів 1-8-х класів. У фойє школи була розгорнута тематична виставка літератури. Серед класних колективів 5-11-х класів пройшов конкурс газет «22 січня – День Соборності України». Відбулося у нас в школі також засідання клубу знавців, на якому старшокласники обговорювали історичне значення об’єднання українських земель, роль молодого покоління у розвитку держави. Для учнів початкових класів класоводи провели ілюстровану вікторину «Ми – українці!» Протягом тижня проведено конкурс малюнків та поробок для учнів 1-4 класів «Моя Україна». На виховних годинах, які провели всі класні керівники, учні переглядали електронні презентації, тематичні відеофільми, читали уривки із творів класиків української літератури, які писали про єдність, могутність, силу та красу рідної землі

У нас в школі №3-колегіумі продовжується волонтерська робота та збір теплих речей, продуктів харчування, солодощів, іграшок, малюнків, листів та відправлення їх у східні регіони на допомогу військовим та мирним мешканцям. Ініціаторами багатьох шкільних акцій є наш шкільний учнівський парламент та директор, Тетяна Анатоліївна Карло. Так, протягом грудня учні 5-11-х класів виготовляли маскувальні сітки, які дуже потрібні зараз в зоні бойових дій нашим бійцям. Вправними дитячими руками було виготовлено 4 великих сітки та передано в зону АТО смілянськими волонтерами на чолі з Беценком Олегом Миколайовичем (на фото). Ми розуміємо, що наша допомога – це невеличкий внесок у велику справу перемоги, і наша Україна обов’язково буде мирною, щасливою, могутньою державою!

Єлизавета Ковзаліна, Яна Бардиш,

юнкори прес-центру школи №3-колегіуму