Зима щедра святами...

Зима щедра святами...

            Знають народні свята та традиції святкування учні школи №3-колегіуму. Педагоги нашого закладу, адміністрація та директор Тетяна Анатоліївна Карло велику увагу приділяють вихованню в дітей поваги та любові до історичних і культурних традицій українського народу, тому що, на нашу думку, патріотизм молодого покоління – це основа духовності нації, запорука щасливого майбутнього нашої держави. Основа цьому закладається на уроках української мови, історії, громадянської освіти. Крім того, традиційними заходами в колегіумі є народно-обрядові свята, вечорниці, театралізовані дійства, екскурсії історичними та народознавчими стежками рідного краю.

            Щороку в грудні в школі-колегіумі класні керівники та класоводи проводять яскраві, театралізовані свята зимового календарно-обрядового циклу, а саме Андріївські вечорниці, свято Миколая. Щороку на свято Василя та Меланки, 13 січня, весела ватага щедрувальників — наш традиційний шкільний вертеп,  вітає всіх учнів, учителів, батьків, працівників школи із святом. Веселі щедрівки, жарти, пісні у виконанні учнів 7-11-х класів тішать глядачів. Вбрані в українські народні костюми, в костюми героїв традиційного народного вертепу, діти щиро, натхненно вітають всіх із Новим роком.

   

             З 25 по 29грудня у нашій школі для учнів 1-11-х класів пройшли новорічні ранки та свята. Малеча, затамувавши подих, спостерігала за пригодами казкових героїв — сніжинок, гномів, відьмочок та лісовика, Снігової королеви, Білосніжки у новорічній виставі, яку підготували учасники театрального гуртка школи-колегіуму (керівник Наталія Іщук). (на фото) Оплесками, сміхом та гарним настроєм допомагала дітвора головним героям подолати труднощі. А участь у веселих конкурсах додала дітям наснаги та задоволення. Підтримували дітей батьки, бабусі та дідусі, які теж були порисутні на святах для учнів 1-6-х класів. Величезну радість малюкам принесли Дід Мороз із Снігуркою, коли із торбини роздавали всім солодкі дарунки. Для учнів 8-11-х класів свято пройшло у формі веселоїНоворічної дискотеки, яка розпочалась із музичних привітань кожного класу.

   

            Під час зимових канікул учні школи №3-колегіуму продовжили вивчати новорічно-різдвяні традиції нашого народу. Учні 10-Б класу з класним керівником Зінаїдою Юцкевич відвідали Львів (на фото). Незабутні враження залишились у наших десятикласників від прогулянок по святковим вуличкам стародавнього Львова, занурення в атмосферу свята, адже діти стали активними глядачами та учасниками традиційного о цій порі у Львові фестивалю вертепів. Неперевершений запах львівської кави та чоколяду довго буде нагадувати дітям про чудову подорож.

    Шановні сміляни! Колектив школи №3-колегіуму щиро вітає вас із святом Хрещення Господнього. Бажаємо вам здоров’я, миру, радості, щастя, духовного багатства! Нехай Ваше життя у цьому році буде веселим, як Меланка, та щедрим, як Василь, а холодна свята хрещенська водичка дасть бадьорість тілу та міцність духу!

 

Світлана Рогач,

керівник прес-центру школи №3-колегіуму