«Іскра, що запалює творчість, закладена в самому зерні духу»

Так писав великий Микола Костянтинович Реріх. Духовність учителя привносить в урок особливий дух, дає учням задоволення від процесу навчання і, як наслідок, успішність у навчанні.
Учитель — це Майстер. Майстер слова. Майстер звуку. Майстер думки. Майстер емоцій і настроїв. Адже кожен вчитель є режисером свого уроку, бо прагне перетворити його на захопливе дійство, яке принесе учням не лише радість від отриманих знань, умінь і навичок, а й позитивний настрій.

Такий настрій створила під час уроку літературного читання вчитель української мови та літератури Світлана Павлик для учнів 3-Б класу школи №3-колегіуму. Діти поринули в цікавий та неповторний світ читання поезій Олени Пчілки про білосніжну зиму. Вони із захопленням виконували цікаві інтерактивні вправи: пояснювали походження псевдоніма поетеси, використовуючи ключові слова шпаргалки, складали пазл «Добери епітет», розгадували вікторину «Чи все ти знаєш про ліричні твори?», розшифровували криптограму, уявляли себе археологами та відновлювали рукописи. Несподіваним сюрпризом для учнів була загадкова скринька, у якій знаходилася прикраса, яку впровадила в моду сама Олена Пчілка.

Родзинкою уроку стало проведення батлу декламаторів, який дав можливість кожному зрозуміти: будь-яку поезію можна оригінально прочитати, передавши інтонацією почуття й переживання ліричного героя.