До 65 річниці створення Черкаської області

 

65 років

У самому серці України пульсує життям наша батьківщина – славна Черкащина! Черкаська земля прекрасна сьогоденням і славна минулим, де переплелися радість і журба, велич перемог.

Черкаська область – наймолодша область нашої держави, утворена 7 січня 1954 року. В нашій області 20 районів, 16 міст, 15 селищ та 825 сіл. Населення області становить близько 1 млн. 300 тис. чоловік. Героїчна вдачею славиться вона.

Наша область межує на півночі  з Київською областю, на півдні з Кіровоградською ,на сході Черкащини розташована Полтавська і на заході – Вінницька область .

Область займає вигідне географічне положення. Через її територію проходять важливі залізниці та автомагістралі. Черкащину перетинає головна водна артерія України - річка Дніпро. Більшість великих промислових підприємств, а також ряд міст  (Черкаси, Сміла, Канів) знаходяться недалеко від Дніпра.

Обласним центром нашої області стало місто Черкаси. Місту вже 727 років. Протягом усієї історії Черкаси були в центрі історичних подій, які відбувалися в Україні.

Черкащина – багатий край з багатою історією і самобутньою духовною  культурою. Неповторним поєднанням сучасного і минулого, реальності і легенд , є унікальні історичні пам’ятки на тлі чарівної природи.

Черкаський край радо зустрічає гостей, усіх, кого ваблять шевченківські місця, давні Черкаси, мальовничі береги Дніпра і Гірського Тікича , чарівна „Софіївка” і гетьманська столиця Чигирин.

Черкащина – центр України  не  лише  в  географічному розумінні.  Це  серце  нашої  держави, її  духовний  осередок. Численні яскраві історичні події та видатні особистості прикрашають історію нашого краю.

Славне козаче минуле і значні історичні діячі регіону надихнули екскурсоводів Черкаської області на створення туристичного маршруту "Золота підкова Черкащини": Черкаси-Чигирин-Канів-Корсунь-Умань-Звенигородка-Кам’янка-Тальне.   

На території Черкаської області розташовано 9266 пам'яток історії і культури, які перебувають на державному обліку, з них 85 - національного значення.

Багатий цей край на безцінні скарби надр, але найбільший скарб його люди, вмілі в невтомній  праці, хоробрі  в бою. Немає в світі місцини, дорожчої за рідну. За неї наші батьки, діди, прадіди готові були полягти в бою.

Усе чим щедра і славна українська земля: могутні ліси і просторі степи, зелені пагорби і пшеничні поля, широкий розлив Дніпра і задумлива блакить мальовничих озер - здається все зійшлось на благодатній черкаській землі.

Краю мій Черкаський – ти тепло в душі,

Чебреці духмяні, вишні, спориші!

Над широким полем, над старим Дніпром

Нахилив Шевченко бронзове чоло.

Круто в’ється Ятрань, тихо плине Рось,

Рукотворне море буйно розлилось.

В Уманському парку грає водоспад,

В Корсуні славетнім яблуні шумлять.

Над Холодним Яром чаєчка летить,

Може, там гетьманська булава лежить?

Чигирин. Черкаси.., з глибини віків

Тут витає слава мужніх козаків.

Гомонять тополі. Ясени шумлять,

В лузі на калині ягоди горять.

Краю наш Шевченків, добре, що ти є,

Хай ім’я святиться чарівне твоє.