Цікавою та різноманітною є виховна робота нашого закладу

Педагогічний колектив творчо працює над впровадженням виховної системи закладу «Правове виховання в аспекті громадянського», але першочергове завдання педагогічного колективу школи №3-колегіуму спрямоване на пропагування національно-патріотичного виховання.В напрямку національно-патріотичного виховання заклад продовжив свою роботу: неодноразово учнівськими, батьківськими колективами було зібрано допомогу для воїнів АТО, дітям, які проживають на окупованих територіях. До Дня Святого Миколая,  Нового року та Різдва Христова учнями зібрано Новорічні подарунки та передано воїнам та дітям Донбасу. Тиждень національно-патріотичного виховання  був проведений не традиційно. Організована ярмарок-продаж національних страв та проведено  День Українського козацтва - День Покрови на шкільному подвір’ї,учні підготували виконання українських пісень, інсценізації народних казок та творів відомих авторів, які стали народними. За підсумками проведеного дня були нагороджені грамотами. Учні постійно вивчають звичаї та традиції свого краю. Так, стало доброю традицією починаючи від Свята Андрія Калити – відзначати цикл Новорічно  Різдвяних свят: Свято Калити, Миколая, Меланки, Василя.

Свято Калити для учнів 5-7 класів

Учні школи-колегіуму є активними учасниками волонтерського руху . На базі учнів 5-11 класів створено волонтерський загін , який координує роботу по допомозі ветеранам війни, праці. Волонтерський загін школи №3-колегіуму постійно вітає ветеранів з Днем працівника освіти, Днем людей похилого віку, з Новим роком та Різдвом Христовим. В цьому році матеріали волонтерської діяльності закладу представлено на конкурс міських волонтерських загонів, за що волонтерський загін отримав нагороду.

Активною є екскурсійна робота з метою вивчення історії, культури, традицій та звичаїв українського народу.

В жовтні 2017 було проведено вибори президента шкільного учнівського парламенту. На вибори було представлено 5 кандидатур на яких перемогу здобула учениця 10 класу Мільохіна Любов.

Учні школи-колегіуму Мільохіна Л. (10 клас), Скрипник В. (11 клас), Кобилко Д. (10 клас) є активними учасниками засідань міських обיּєднань лідерів від управління молоді і спорту, міського волонтерського руху, відвідувачами засідань у ЦСССДМ, засідань при міськвиконкомі.

До співпраці адміністрація закладу та класні керівники постійно залучають  представників громадськості:

представників ювенальної провенції,

шкільну медичну сестру Будянську  М.О.,  шкільного  лікаря Засядьвовк М.Ф., випускників школи-колегіуму, воїнів АТО.

Зустріч з випускником школи-колегіуму М.Сулимою, який нагороджений Орденом Б.Хмельницького ІІІ ступеня.

Учні закладу активно залучаються до проектної діяльності: «Пишаюся тобою рідний краю», «Герої не вмирають» та міжнародних проектів.